Įžanga

Visų pirmą norėčiau Tau padėkoti už tai, kad remi mane kaip gamintoją ir įgalini mane daryti ir kurti tai, ką noriu ir kas, mano galva geriausia, ką galiu padaryti. Jei turi kokių pastebėjimų, klausimų, nusiskundimų ir nori pasidalinti foto/video, kaip naudojiesi peiliu, prašau rašyk asmeniškai man per facebook arba į Baltic Blades puslapį, visos žinutės yra daugiau nei laukiamos. Na, o dabar eikime prie reikalo.

sere-1 knife from baltic bladessere-1 knife from baltic blades

Bendra Informacija

Prieš naudodami peilį būtinai nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite.

Jūsų turimas peilis yra pagamintas iš 80Crv2 plieno, kuris nėra nerūdijantis. Liaudiškai tokie plienai vadinami angliniais, tai yra nerūdijantys plienai ir angliniai, kurie yra linkę į koroziją. Angliniai plienai tinkamai apdoroti pasižymi geresnėmis pjovimo savybėmis ir aštrumo laikymu, nei jų atitikmenys iš nerūdijančio plieno, tačiau dažnai skirtumai yra mikroskopiškai minimalūs ir teoriški, kaip kad chromo ir vanadžio karbitų kietumo skirtumas, ir DAUG svarbesni tampa peilio naudotojo įpročiai apie kuriuos ir pašnekėsime. 


Didžiausias ir svarbiausias anglinio plieno peilio niuansas yra tai, kad jis linkęs į koroziją, paliktas šlapias ir, ypač sūriu vandeniu, jis pasidengs rūdimis. Jei radote peilį aprūdijusį, tiesiog šlapia kempine nubraukite paviršutines rūdis (vis tiek liks plėmukas) ir nusausinkite rankšluosčiu.

Taip pat pjaustant rūgštingus dalykus, kaip kad garstyčios, kečiupas, imbieras, svogūnas ir kitus panašius ingredientus, peilis iš lėto pradės tamsėti. Pradžioje gali net pasidengti mėlynomis/geltonomis spalvomis, kurios naudojant galiausiai pereis į labai tamsią pilką spalvą. Jokiu būdu nebandykite to pilkumo ar dėmių nuvalyti per jėgą ar su švitriniu popieriumi- tai apsauginis peilio oksidas nuo aplinkos poveikio, čia kaip bandyti nupjauti akies voką. Tai peiliui prideda žavesio ir istorijos, parduotuviniai nerudijantys peiliai visi vienodi ir nieko neišsiskiria, tuo tarpu anglinio plieno peiliai, net tokie pat modeliai, skirtingų žmonių skirtingai naudojami, atrodys labai skirtingai- jie atspindės vartotojo polinkius, kaip apie medžio istoriją pasakojo jo rievės.

sere-1 knife by baltic bladessere-1 knife by baltic blades

Kaip naudotis peiliu kad jis ilgai tarnautų

Svarbiausias peilio tarnavimo kriterijus yra tai, kaip ilgai jis išlieka aštrus. Aštrumas 90proc. priklauso nuo to, kokius įpročius turi vartotojas, apie kuriuos ir pakalbėsime. SERE-1 peilis skirtas lauko darbams stovyklaujant, taigi jis užgaląstas dideliu kampu- plaukus sunkiai skus, popierių pjaus, tačiau tai idealus suvedimas lauko darbams ir ilgaamžiškumui.


Ko
jokiu būdu negalima daryti su peiliu:

 Pjaustyti keramikinėje/metalinėje/akmeninėje lėkštėje arba tiesiog ant stalo.
• Plauti peilį indaplovėje.
 Pjaustyti šaldiklyje užšalusį maistą.
 Palikti peilį drėgnoje terpėje ilgam laikui.
 Smeigti peilį į žemę.
 Jei peilį laikome ilgą laiką nenaudojamą jį reikia laikyti ištrauktą iš makšties, nes joje gali būti drėgmės, kuri paveiks peilio paviršių.

Jei laikysitės šių naudojimo taisyklių, peilius galąsite kartą per savaitę arba dar rečiau, priklausomai nuo to, kiek naudojate.

person grinding cleaver
person grinding cleaver

Kaip pagaląsti peilį 

Galandimas yra visiškai atskira ir kosminė tema su labai fanatiškais žmonėmis. Metodų ir būdų yra begalės ir visi jie teisingi, jei po proceso peilis yra pageidautino aštrumo.

Visus mano gamybos peilius galite siųsti man galandimui, tai padarysiu
visiškai nemokamai, tačiau man tai gali užtrukti nuo savaitės ir ilgiau, vien dėl darbų planavimo. Siuntimo išlaidas apmoka klientas.

Žemiau išvardinsiu kelis galimus galandimo būdus, kuriuos galite pritaikyti namuose.

leather strop
leather strop

Pats lengviausias būdas palaikyti peilio aštrumą tiek lauke, tiek namuose yra naudojant odinį brūkštą, kurį reiktų impregnuoti poliravimo pasta. Jei peilis nebepjauna, bet vizualios žalos ašmeniui nėra, užtenka vos kelis kartus perbraukti per odą, kad pjovimas būtų optimalus. Iš bėdos tinka net ir odinis diržas.

Paskutinis ir pats sudėtingiausias būdas yra naudojant galandinimo akmenis. Tai reikalauja daugiausiai išmanymo, tačiau jei peilio ašmuo yra labai pažeistas, tą sutvarkysite labai greitai. Rekomenduoju kombinuotą akmenį, kurio viena pusė yra 400p rupumo, o kita daug švelnesnė 1500p skirta ašmens poliravimui (nuorodą į akmenį)
Kaip galąsti peilius naudojant galandimo akmenis galite rasti šiame
video.

Labai paprasta paaštrinti peilį naudojant keramikinį brūkštą.

Tokį įrankį pigiai galite nusipirkti IKEA parduotuvėje.
Kaip naudotis tokiu įrankiu galite rastis šiame
video.