Įžanga

Visų pirmą norėčiau Tau padėkoti už tai, kad remi mane kaip gamintoją ir įgalini mane daryti ir kurti tai, ką noriu ir kas, mano galva, geriausia, ką galiu padaryti. Jei turi kokių pastebėjimų, klausimų, nusiskundimų ir nori pasidalinti foto/video, kaip naudojiesi peiliu, prašau rašyk asmeniškai man per facebook arba į Baltic Blades puslapį. Visos žinutės yra labiau, nei laukiamos. Na, o dabar eikime prie reikalo.

Bendra Informacija

Prieš naudodami peilį rekomenduoju nuplauti šiltu vandeniu ir nusausinti.

Jūsų turimas peilis yra pagamintas iš AEB-L nerūdijančio plieno. Visi "nėrūdijantys" plienai nėra pilnai nerūdijantys, jie yra mažiau rūdijantys. Nerūdijančio plieno atsparumas korozijai gali būti labai didelis, tačiau ne begalinis, tad norint užtikrinti peilio ilgaamžiškumą rekomenduoju po naudojimo jį nuplauti ir nusausinti. Kitu atveju per ilgą laiką gali atsirasti peilio paviršiaus pokyčių.

Verta žinoti, kad laikui bėgant, išlazeriuotas logotipas, gali stipriai patamsėti, tapti auksinės ar tamsiai rudos spalvos, dėl to galite nesukti galvos, tai natūrali lazeriuoto plieno reakcija su aplinka.

AEB-L plienas yra užgrūdintas iki 61HRC, naudojant suskystintą azotą tarp atleidimo ciklų, todėl peilis yra maksimaliai tvirtas pagal šio plieno savybes. Patys geriausi šio plieno aspektai yra tai, kad peilį galima užgalasti iki labai didelio, šiurpinančio aštrumo, o kai jis atšimpa, galandymas yra labai paprastas ir lengvas.

Kaip naudotis peiliu, kad jis ilgai tarnautų

Svarbiausias peilio tarnavimo kriterijus yra tai, kaip ilgai jis išlieka aštrus. Aštrumas 90proc. priklauso nuo to, kokius įpročius turi naudotojas, apie kuriuos ir pakalbėsime. Jūsų turimas Avem serijos peilis yra orientuotas į pjovimo malonumą ir efektyvumą. Heron ir Shoebill modeliai yra pagaląsti smailiu 17-kos laipsnių kampu, Colibriai- 20 laipsnių kampu. Bendras kampas- 34 ir 40 laipsnių, tai idealus balansas tarp nerealaus aštrumo ir ilgaamžiškumo. Peilis plaukus skus, popierių pjaus, paprikas, vištieną, vynuoges ir kitus ingredientus sudoros. Colibrių kampas didesnis, nes jie mažesni, bet tuo pačiu ir storiau suvesti (peilio storis už ašmenis yra didesnis), todėl jie puikiai susidoros ir su nestandartinėm užduotim, kurias duosite jiems virtuvėje.

Ko
jokiu būdu negalima daryti su peiliu:

 Pjaustyti keramikinėje/metalinėje/akmeninėje lėkštėje arba tiesiog ant stalo.
• Plauti peilį indaplovėje.
 Pjaustyti šaldiklyje užšalusį maistą.
 Palikti peilį drėgnoje terpėje ilgam laikui.
 Smeigti peilį į žemę.
 Pjaustyti maistą kuriame yra kaulų.
 Pjaustyti sūrį (peilis plonas, stipriai lenkiant į šoną ašmuo gali išlūžti/trupėti)

Būtinai įsidėmėkite, kad lenkiamas į šoną, peiliui gali būti katastrofiškas (taikoma tik Shoebill ir Heron), kai pjaunate sūrį, peilis prilimpa ir norėdami atlipinti peilį lenkiat į šoną, peilio galiukas/ašmenys gali nulūžti ar ištrupėti, visgi toje vietoje plienas suvestas iki 0.15mm,


Jei laikysitės šių naudojimo taisyklių, peilius galąsite kartą per savaitę arba dar rečiau, priklausomai nuo to, kiek naudojate.
Nusipirkite minkštą plastikinę/medinę lentelę maisto dorojimui, peilį po naudojimo nuplaukite.
Jei norite medinės lentelės, taip patite galite man rašyti, mano Tėtis gamina labai gražias ir pagal spec. reikalavimus.
Jei visą tai įsisavinsite, apie peilio galandymą pamiršite ilgam laikui.

person grinding cleaver
person grinding cleaver

Kaip pagaląsti peilį 

Galandimas yra visiškai atskira ir kosmiškai plati tema su labai fanatiškais žmonėmis. Metodų ir būdų yra begalės ir visi jie teisingi, jei po proceso peilis yra pageidautino aštrumo.

Visus mano gamybos peilius galite siųsti man galandimui, tai padarysiu
visiškai nemokamai, tačiau man tai gali užtrukti nuo savaitės ir ilgiau, vien dėl darbų planavimo. Siuntimo išlaidas apmoka klientas.

Žemiau išvardinsiu kelis galimus galandimo būdus, kuriuos galite pritaikyti namuose.

ceramic sharpener
ceramic sharpener

Kairėje matote tikriausiai visur matytus ir pačio parasčiausio tipo galandymo prietaisus. Tokiais galąsti yra tikrai nesudėtinga. Renkatins tokio tipo galąstuvą reiktų atkreipti dėmesį kad jo galandamoje vietoje būtų keramikinis ratukas, kuris sukasi kartu galandant, labai blogai jei vietoje jo bus fiksuotos "V" formos plokštelės kurios tiesiog droš peilį, peilio gyvavimo laikas radikaliai trumpės. Su tokio tipo galąstuvais lengvai pasieksite vidutinio dydžio aštrumą.

Paskutinis ir pats sudėtingiausias būdas yra naudojant galandinimo akmenis. Tai reikalauja daugiausiai išmanymo, tačiau jei peilio ašmuo yra labai pažeistas, tą sutvarkysite labai greitai. Rekomenduoju kombinuotą akmenį, kurio viena pusė yra 400p rupumo, o kita daug švelnesnė 1500p skirta ašmens poliravimui (nuorodą į akmenį)
Kaip galąsti peilius naudojant galandimo akmenis galite rasti šiame
video.

Labai paprasta paaštrinti peilį naudojant keramikinį brūkštą. Reikia šiek tiek pasimokinti, tačiau peilio gyvavimo laikas bus kur kas ilgesnis, bei pats peilis aštresnis, jei pasirinktas brūkštas bus švelnus/mažo rupumo.

Tokį įrankį pigiai galite nusipirkti IKEA parduotuvėje.
Kaip naudotis tokiu įrankiu galite rastis šiame
video.